Ne nadarmo se Malé Skále říká perla Českého Ráje.

Najdete zde pestrou směsici přírodních krás a kulturních památek, při pohledu, z oken penzionu vpravo, můžete vidět skalní masív Vranova- Pantheonu, táhnoucí se až k hradu Frýdštejn, při čelním pohledu uvidíte "české Dolomity" - Suché Skály a pod nimiž se v údolí vine řeka Jizera. 

Úžasné jsou i procházky skalním městem Besedických skal, kam můžete dojít přes vrch Sokol, který je též vidět z oken penzionu.

Vodácké dobrodružství můžete prožít na Jizeře  sjetím do Dolánek, odkud zpět můžete putovat vláčkem nebo na koloběžkách po cyklostezce podél Jizery zpět do Malé Skály.


V nedalekém okolí naleznete města Turnov, s kamenářskou tradicí a muzeem Českého Ráje, Jablonec nad Nisou s bižuterní historií a secesní architekturou a Železný Brod se sklářskou tradicí. Naše krajské město Liberec by stálo za samostatnou kapitolu, naleznete zde spoustu zábavy především pro sychravé a deštivé dny.

V dosahu jsou také zámky Sychrov, Hrubý Rohozec, Hrubá Skála, Valdštejn a hrady Kost, Frýdštejn a Trosky... 

Z přírodních krás můžete navštívit Bozkovské jeskyně, Měsíční údolí...z turistických zajímavostí také Riegrovu stezku, vrch Kozákov s rozhlednou a další rozhledny Kopanina, Černá Studnice... liberecký Ještěd.

A mnoho dalšího...máme to štěstí, že se nacházíme na rozhraní Českého Ráje a Jizerských hor, kam je to od nás také kousek a je stále kam jít.

A ze slov našich hostů víme, že jeden týden na poznání krás našeho okolí je skutečně málo. :-)